Spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską

W dn. 17.09.2019r. uczennice z kl. VI D należące do Aktywu Bibliotecznego uczestniczyły w spotkaniu autorskim z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży, panią  Zuzanną Orlińską, laureatką m.in. nagrody „Guliwer w krainie Olbrzymów” i Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Spotkanie odbyło się w ramach X edycji projektu pod hasłem  „Podlaskie spotkania z pisarzami”, autorstwa białostockiego oddziału Towarzystwa Bibliotekarzy Szkół Polskich.  Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali  różnych historii powstawania książek Zuzanny Orlińskiej, obejrzeli reklamujące je filmy krótkometrażowe oraz aktywnie uczestniczyli w swobodnej  dyskusji  o źródłach czerpania pomysłów na napisanie ciekawej książki. Na koniec spotkania można było otrzymać autograf z dedykacją od pisarki oraz zakupić jej wybrane książki.

A oto godne polecenia i cieszące sie największą popularnością pozycje książkowe autorstwa pani Zuzanny Orlińskiej:

• „Ani słowa o Zosi”;
  • „Cierpienia sięciolatka”;
  • „Detektywi z klasztornego wzgórza” (jest w naszej bibliotece!);
  • „Matka Polka”;
  • „Na psa urok! Opowiadania o psach”;
  • „Pisklak”;
  • „Stary Noe”;
  • „Czarownice są wśród nas”;
  • „Biały teatr panny Nehemias”.

Małgorzata Jabłońska