JESTEŚMY MISTRZAMI POLSKI

Dniach 31.05 – 02.06. 2019 w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku oraz hali sportowej VI Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Zygmunta Augusta w Białymstoku odbył się Finał Ogólnopolski w Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Chłopców. W turnieju wzięło udział 16 najlepszych zespołów poszczególnych województwa.

 Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary, a pierwsze trzy zespoły – medale.

Nasze województwo reprezentowały dwa zespoły PODLASIE i PODLASIE II.

MISTRZOWIE POLSKI to:

Andraka Krzysztof, Bolatov Yusup, Busłowski Szymon, Iwaniuk Krystian, Kisiel Kamil, Marcinkiewicz Michał, Olszewski Paweł, Roszkowski Jakub, Ruszkiewicz Jan, Sawicki Mateusz, Szuszkiewicz Kacper, Walczak Sebastian, Winnicki Ernest, Porycki Rafał

Trener zespołu: Sinielnikow Andrzej

MVP Finału Ogólnopolskiego w Igrzyskach Dzieci w Koszykówce Chłopców został Kamil Kisiel

Najlepszy zawodnik zespołu: Ernest Winnicki

 PODLASIE II jako rok i dwa lata młodsi zawodnicy zajęli XVI miejsce, jednak nie wynik się liczy, lecz zdobyte doświadczenie.

Skład zespołu: Klim Jakub, Lutostański Szymon, Grzybko Błażej, Paweł Pytel, Konopko Ryszard, Suchocki Szymon, Zieliński Krystian, Markiewicz Patryk, Piećko Oskar, Miszczuk Dawid, Kotyński , Dawid Damian, Żabiuk Mateusz, Lewończuk Bartek

Trenerzy zespołu : Marcin Puciłowski, Mirosław Wierzbicki

Najlepszy zawodnik zespołu: Ryszard Konopko

DZIĘKUJEMY wszystkim fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom za wsparcie i kibicowanie!