Zaproszenie na piknik „Wyścig po zdrowie”

Ogłoszenia bieżące - obrazek wyróżniający

Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia „Wyścigu po Zdrowie”, który zagości 10 i 11 maja na Rynku Kościuszki w Białymstoku. To idealna okazja do wspólnej zabawy, rekreacji, a także edukacji zdrowotnej i żywieniowej oraz bezpłatnych badań. Wszyscy, którzy przyjdą na piknik „Wyścig po Zdrowie” będą mogli dowiedzieć się jak zdrowo żyć, jeść i aktywnie wypoczywać.

„Wyścig po Zdrowie” to cykl rodzinnych pikników, który od kwietnia tego roku odwiedza poszczególne miasta w całej Polsce promując zdrowy i aktywny styl życia. W miasteczku na Rynku Kościuszki znajdzie się wiele atrakcji i stref tematycznych. Będzie można odwiedzić mobilne muzeum Tour de Pologne, które już zdążyło podbić serca kolarskich kibiców i kolarskich gwiazd. Przed rokiem wspaniałymi zbiorami, eksponatami, pamiątkami, rowerami i multimedialnymi prezentacjami zachwycali się między innymi Rafał Majka i Michał Kwiatkowski. Tym razem szansę bezpłatnego zwiedzenia muzeum otrzymają mieszkańcy Białegostoku.

Po wizycie w muzeum wszyscy chętni będą mogli sprawdzić, jak radzą sobie z jazdą na rowerze. Na Rynku Kościuszki staną bowiem kolarskie trenażery, na których będzie można rywalizować w Mikro Tour de Pologne Amatorów. Zabawa jest przednia, walka zacięta, a wszystko widać jak na dłoni na specjalnej makiecie z mikro kolarzami. Dodatkowe wyzwanie to możliwość pobicia rekordowego czasu Czesława Langa.

Na „Wyścigu po Zdrowie” można także dowiedzieć się wszystkiego o zdrowym i dobrym jedzeniu. W specjalnym Showroomie Carrefour można poznać całą gamę produktów ekologicznych i VEGE oraz dowiedzieć się z jakich składników i w jaki sposób komponować smaczne i zdrowe posiłki. Specjaliści pokażą jak podążać w kierunku lepszej jakościowo żywności i zaprezentują oryginalne przepisy i potrawy z produktów ze zdrowej półki.

Każdy uczestnik będzie mógł też sprawdzić stan swojego zdrowia. Zadba o to mobilna przychodnia Medicover, który jest Partnerem Medycznym „Wyścigu po Zdrowie”. W ofercie jest m.in. pomiar ciśnienia, analiza składu ciała, badanie poziomu cukru i cholesterolu. Nie zabraknie również porad dietetyków i konsultacji żywieniowych, w strefie dzieci znajdą się badania wydolnościowe, a w strefie RehaSport Clinic będą konsultacje fizjoterapeutyczne i warsztaty dotyczące prawidłowej jazdy na rowerze i zmniejszenia ryzyka kontuzji.

Oprócz tego można zwiedzić Strefy Wyzwań, Fit i Food Trucków oraz mnóstwo innych atrakcji. Spotkajmy się razem na „Wyścigu po Zdrowie” w Białymstoku!

Z poważaniem
Czesław Lang
Dyrektor Generalny Lang Team