Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Tysiąc powodów by czytać”

Tysiąc powodów by czytać

Podsumowanie ogólnopolskiego konkursu czytelniczego „Tysiąc powodów by czytać”

 

Został rozstrzygnięty ogólnopolski konkurs czytelniczy „Tysiąc powodów by czytać”, w którym to Empik zapełnia biblioteczne półki książkami. Do konkursu zgłosiło się 400 szkół podstawowych. W trwającym 3 tygodnie głosowaniu oddano ponad 620 tysięcy głosów. Zwycięzcami zostało 10 szkół, które uzyskały najwięcej głosów. Uczniowie każdej z tych podstawówek otrzymają dla biblioteki po 1000 wybranych przez siebie książek. W kategorii szkół do 120 uczniów zwyciężyły szkoły, które miały ponad  25000 głosów. W kategorii szkół ponad 120 uczniów zwyciężyły szkoły, które miały powyżej 23000 głosów. Nasza szkoła otrzymała ok.1600 głosów. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przez 21 dni głosowały na pracę naszych uczennic. Dziękujemy bardzo dziewczętom z  klasy VII D:  Natalii Gorlewskiej, Mai Leoniuk, Katarzynie Łopaciuk i Emilii Waleszczyk za wykonanie pięknego plakatu reklamującego czytanie pt. „Broń wyobraźni”, na który głosowaliśmy.

Tysiąc powodów by czytać

 

Alina Borowska

Marta Szczygielska