Spotkanie literackie z wybitnym pisarzem

Dnia 16.10.2018r. chętni uczniowie – należący do Aktywu Bibliotecznego – udali się do Szkoły Podstawowej nr 29 w Białymstoku, gdzie uczestniczyli w spotkaniu literackim, którego głównym bohaterem był pisarz p. Wojciech Letki. Jest on znany przede wszystkim z niesamowitego poczucia humoru, który bezwątpienia obecny jest w jego książkach. Są to pozycje dla wszystkich – małych i dużych, dziewczynek i chłopców. Opowiadania gwarantują znakomitą zabawę od pierwszej do ostatniej strony. Ilustracje do książek p. Letkiego wykonuje p. Beata Kulesza-Damaziak, która również była obecna podczas całego spotkania.

Po burzliwej dyskusji dotyczącej twórczości p. Wojciecha Letkiego, każdy mógł kupić wybraną przez siebie książkę, a nawet dostać autograf, zarówno od jej autora, jak i ilustratorki.

Serdecznie polecamy książki, ale i słuchowiska radiowe p. Wojciecha Letkiego:

  •  67 słuchowisk radiowych (20 dla dorosłych i 47 dla dzieci), zrealizowanych przez Teatr Polskiego Radia;
  • opowiadania i wiersze publikowane w prasie oraz antologiach, – powieść kryminalna „Zbrodnia prawie doskonała“ (1975 r.), – powieść historyczna dla młodzieży „Nie tylko buławą…“ (1998 r.), – tom opowiadań „Pocztówki z innej planety” (2014 r.);
  • książka dla dzieci „Bazyliszka, i nie tylko, historia prawdziwa” (2015 r.);
  • książka dla dzieci „Opowieści z dzikiej puszczy” (2017 r.);
  • książka dla dzieci „Zbójeckie historie” (2018 r.).

 

Marta Szczygielska