Ogólnopolski Finał Igrzysk Dzieci w Koszykówce Dziewcząt w Kórniku

W piątek 25 maja 2018 Kórnik powitał szkolne drużyny koszykówki dziewcząt z całej Polski piękną pogodą i równie pogodnym nastrojem.

Na turnieju pojawili się zarówno doświadczeni gracze – szkoły, które już wielokrotnie występowały w podobnych finałach, zdobywając na nich najwyższe laury, jak i zupełni debiutanci m.in SP1 Kórnik. Byli przedstawiciele miejscowości o potężnych koszykarskich korzeniach m.in. Sopot, Bydgoszcz, Żyrardów czy Poznań, jak i tak niewielkie ośrodki jak podkarpacka Malawa.

 

Drużyny zostały losowo przydzielone do 4 grup po 4 drużyny każda, w których obowiązywał system rozgrywek każdy z każdym. Po wyłonieniu miejsc w grupie, rozgrywano kolejny etap również systemem każdy z każdym (drużyny z miejsc 1-2 między sobą, drużyny z miejsc 3-4 między sobą), aby ostatecznie wyłonić zespoły walczące o poszczególne miejsca. Każda z drużyn rozegrała dzięki temu systemowi 6 spotkań.

Rozpoczęcie Ogólnopolskiego Finału Igrzysk Dzieci w piłce koszykowej dziewcząt uświetnił lokalny zespół taneczny Władysie.

Nasze dziewczyny w grupie spotkały się z Sopotem, Poznaniem i Jelenią Górą. Po zaciętych i wyrównanych meczach przegrały z Sopotem i Poznaniem, ale odniosły zwycięstwo z Jelenią Górą. Drugiego dnia mistrzostw spotkały na swojej drodze Oleśnicę i Malawę tym razem oba mecze były wygrane. W meczu o 9 miejsce na naszej drodze staną Gorzów Wielkopolski, któremu niestety uległyśmy jednym koszem.

Ostatecznie zajęłyśmy X miejsce w Polsce, co jest ogromnym sukcesem naszej szkoły. Wyróżnienie indywidualne otrzymała Aleksandra Kondraciuk za najlepszą zawodniczę w zespole.

Skład zespołu: Wińska Nikola,Pasiuk Magdalena, Gutowska Zofia, Popławska Barbara, Kondraciuk Aleksandra, Lewończuk Izabela, Porzezińska  Julia, Ostaszewska Julia, Greabowiecka Kinga, Maryszczuk Julia, Jacewicz Julia, Adamczuk Justyna, Baran Oliwia, Zdanowicz Maria.

GRATULUJĘ !!!

Dziękujemy bardzo rodzicom , którzy bardzo licznie przyjechali do Kórnika wspierali nas i wiernie kibicowali.

Dziękujemy również Firmie TELMEX , Podlaskiemu Wojewódzkiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu oraz Prezydentowi Miasta Białegostoku za umożliwienie przeżycia tak wspaniałej przygody sportowej.

Katarzyna Wensław