Miejski Konkurs Czytelniczy pt. „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”

W dn.28.02.2018 r. odbył się cykliczny, autorski Miejski Konkurs Czytelniczy pt. „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”, w którym udział wzięło 12 drużyn uczniów z klas III szkół białostockich. Wszystkich zebranych powitały Halina Hapunik dyrektor szkoły oraz Alina Borowska koordynator biblioteki. Konkurs poprowadził Jerzy Jaszczuk. Przebieg imprezy czytelniczej obserwowała dyrekcja, uczniowie, nauczyciele oraz rodzice. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Jury w składzie: Helena Turkowicz koordynator biblioteki SP 38 – przewodnicząca, Alina Borowska koordynator biblioteki SP 47 oraz Agnieszka Dołkin bibliotekarz Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku przyznało następujące miejsca:

  • I miejsce: SP 19, SP 37;
  • II miejsce: SP 45, SP 47 kl. 3G, SP 47 kl. 3 E;
  • III miejsce: SP 47 kl. 3C, SP 47 kl. 3D, SP 47 kl. 3F;
  • Wyróżnienia: SP 47 kl. 3H; SP 47 kl. 3B, SP 47 kl. 3A.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyła wicedyrektor Bożena Laskowska. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze.

Alina Borowska, Jerzy Jaszczuk