Dzień Otwarty

Dzień Otwarty 2018

26 lutego 2018r. w SP47 w godz. 17.00- 19.00 w ramach Dnia Otwartego gościliśmy przyszłych uczniów kl. 0 i I. Postacie z bajek oprowadzały młodych kandydatów do szkoły i ich rodziców po różnych krainach, które znajdowały się w poszczególnych salach.

Dzieci uczestniczyły w zajęciach origami składając samoloty, pieski i wiatraczki. Na zajęciach kulinarnych mogły skosztować tostów, gofrów, skomponować sałatki owocowe i warzywne a nawet wykąpać owoce w czekoladowym fondue.

W ramach eksperymentów uczestniczyły w pokazie dymiącego krateru, erupcji wulkanu, rozciąganiu baniek mydlanych oraz załamywaniu światła tworzącego tęczę.

Oprócz tego skakały na trampolinach, tańczyły zumbę i pokonywały ścieżkę sensoryczną. Aby przywołać wiosnę tworzyły łąkę na folii i skręcały kwiaty z balonów. W nagrodę dostawały korony i pamiątkowe magnesiki. Na odważnych czekały łamańce językowe, zabawy logopedyczne i grafomotoryczne.

Każdy przybyły mógł własnoręcznie wybić znaczek z patronem szkoły- Janem Klemensem Branickim.

Wszyscy świetnie się bawili i w dobrych humorach wrócili do domów.

Opracowała: Urszula Jurczykowska