Wyniki ogólnopolskiego projektu „Uczymy dzieci programować” – działania klasy 3d

2 grudnia klasa 3d wraz z nauczycielami p. Martą Grabowską oraz p. Anna Bogusz dołączyła do ogólnopolskiego projektu pt :”Czekając na święta… Uczymy dzieci programować”, której organizatorami była firma EduSense oraz p. Anna Świć, autorka książki „Kodowanie na dywanie”

Do konkursu zgłosiło się ponad 160 placówek oświatowych z całej Polski. Uczestnicy projektu, zgodnie z regulaminem musieli wykonać kalendarz adwentowy, w którym ukryte były zadania na każdy dzień z programowania lub kodowania offline.

Klasa 3d kilka razy w tygodniu wykonywała ciekawe zadania używając robota Ozobota, robota DOC’a lub programowała offline przy pomocy sudoku, kolorowych kubeczków lub „zakodowanych liter”

Dnia 11.01.2018r. zostały ogłoszone wyniki, z których dowiedzieliśmy się, że nasza szkoła została wyróżniona i nagrodzona. Z niecierpliwością czekamy na kolejny projekt dotyczący programowania, który rozpocznie się już w marcu.

Opracowała Marta Grabowska Anna Bogusz