„Dzień Świętego Mikołaja”

Obrazek wyróżniający - świetlica

Dn. 6 grudnia 2017 r. w naszej świetlicy obchodziliśmy „Dzień Świętego Mikołaja”. Wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały spotkania z tym niezwykłym gościem. Kiedy zawitał w naszej świetlicy i wygodnie rozsiadł się przy kominku, uczniowie z dużym zainteresowaniem wysłuchali „Historii o Św. Mikołaju”. Następnie pięknie zaśpiewali ulubioną piosenkę pt. „Pędzą sanie dzwonki dzwonią”. Świetnie rozwiązywali też „zimowe zagadki”. Św. Mikołaj był bardzo zadowolony ze spotkania z wychowankami świetlicy.

Z wielkich worków wyjął wiele zabawek, gier, sprzętów sportowych, które wręczył chłopcom i dziewczynkom. Życzył udanej zabawy w świetlicy, zwracając uwagę na potrzebę szanowania otrzymanych prezentów, odkładania ich na miejsce, po skończonej zabawie. Użalał się tylko na brak śniegu.

Na koniec spotkania wszyscy uczniowie wzięli udział w słodkim poczęstunku, nie zapominając o naszym Gościu.

Organizatorzy: Eliza Kikolska-Wróbel, Urszula Falkowska, Izabela Zahorska-Wicher.