Zajęcia czytelnicze z okazji Międzynarodowego Dnia Misia

24 października biblioteka szkolna zamieniła się w Krainę Bajek o Misiach. Uczniowie klas 0-I, uczęszczający do świetlicy oraz klas III A i kl. III G aktywnie uczestniczyli w zajęciach czytelniczych z okazji Międzynarodowego Dnia Misia. Z zainteresowaniem obejrzeli wystawę książek o różnych misiach i niedźwiedziach. Chętnie odpowiadali na zagadki, umieszczone między książkami na półkach w wypożyczalni, na temat różnych postaci misiów ze znanych i lubianych bajek oraz filmów. Ponadto dzieci dowiedziały się o urodzinach Misia Uszatka, który w tym roku kończy 60 lat! Z tej okazji wysłuchały przeczytanej bajki, której bohaterem i autorem był sam Miś Uszatek. Dowiedziały się też, że nie wszystkie misie można przytulać, o czym świadczy tryb życia i zwyczaje niedźwiedzia brunatnego czy polarnego.

Na holu szkolnym uczniowie mieli za zadanie w grupach ułożyć imiona znanych misiów oraz za pomocą wyobraźni stworzyć postać misia z papierowych kółek. Na koniec wszystkie dzieci zaśpiewały z okazji misiowego święta wesołą piosenkę pt. „Niedźwiadek” i poczęstowały się słodkimi pierniczkami od Kubusia Puchatka. Na pamiątkę Międzynarodowego Dnia Misia chętne dzieci wykonały różnymi technikami piękne prace plastyczne przedstawiające ich ulubione misie. Wszystkie prace będzie można obejrzeć na  wystawie przy bibliotece szkolnej.

 

Organizatorzy zajęć: Małgorzata Jabłońska i Izabela Zahorska-Wicher