Wizyta partnerów z programu ERASMUS+ w naszej szkole

Logo programu Erasmus+

Wizyta partnerów z programu ERASMUS+ w naszej szkole

 

Szkoła Podstawowa Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku będzie gościć w dniach 16-21.10.2017r. partnerów projektu „Zrównoważona ekologia w Europie przyszłości” prowadzonego w ramach programu Erasmus+. Nasi uczniowie już drugi rok, dzięki współpracy z rówieśnikami z innych krajów europejskich, uczą się, w jaki sposób dbać o środowisko naturalne.

Nasi goście to mieszkańcy 10 krajów, nauczyciele z Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Hiszpanii, Szwecji, Turcji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch oraz uniwersytetu przyrodniczego w Turcji.

W poniedziałek 16 października zjeżdżają się do Białegostoku, by od wtorku pracować nad projektem i poznawać ekologiczne działania uczniów SP 47. We środę będą uczestniczyć w obchodach Święta Szkoły, a po południu pokażemy im uroki stolicy Podlasia. Na czwartek zaplanowaliśmy wizytę w spalarni śmieci i dalsze prace projektowe.

Społeczność szkolna już nie może się doczekać wizyty ok. 40 zagranicznych gości.