Wyjazd uczniów klasy 5B do Torunia

22 kwietnia 2017r. wyjechaliśmy do Torunia – uczniowie klasy 5B wraz z opiekunami p. Katarzyną Wensław, p. Mirosławem Wierzbickim i p. Anitą Dudą. Po przyjeździe chłopcy rozegrali mecz towarzyski z zawodnikami UKS Twarde Pierniki. Potem rozlokowaliśmy się w bursie i wyruszyliśmy na zwiedzanie pięknej toruńskiej starówki. Spacer zakończyliśmy podziwianiem panoramy miasta z wieży widokowej i oczywiście zakupami pierników. Następnego dnia odwiedziliśmy interaktywne Żywe Muzeum Piernika. A na zakończenie tego dwudniowego pobytu w Toruniu czekało na nas nie lada przeżycie – byliśmy na meczu koszykarskim drużyn Polski Cukier Toruń i Anwil Włocławek. Po meczu poznaliśmy jednego z zawodników drużyny gospodarzy – Krzysztofa Sulimę, który pochodzi z Białegostoku. Koszykarz odpowiadał na nasze pytania, rozdawał autografy i zrobił z nami pamiątkowe zdjęcie.

Anita Duda