Podsumowanie Konkursu Kaligraficznego z języka rosyjskiego dla klas czwartych

W naszej szkole odbył się wyjątkowy konkurs z języka rosyjskiego, skierowany do uczniów klas czwartych. Wydarzenie to miało na celu nie tylko rozwijanie umiejętności manualnych i dbałości o estetykę pisma, ale również popularyzację nauki języka obcego. Kaligrafia to sztuka wymagająca ogromnego skupienia i precyzji. Dla czwartoklasistów, którzy dopiero od niedawna oswajają się z literami cyrylicy, było to nie lada wyzwanie. Zadaniem uczestników było bezbłędne i jak najpiękniejsze przepisanie rosyjskiego alfabetu. Jury oceniało m.in.: poprawność, kształt i proporcje liter, ogólną estetykę i czystość pracy (brak skreśleń i korektora), kompozycję tekstu na stronie. Wybór laureatów był niezwykle trudny, ponieważ każda praca miała w sobie coś wyjątkowego.

Mistrzami kaligrafii zostali:

I miejsce Jacek Szymański kl. 4a

II miejsce Zofia Zamojtuk kl. 4b

III miejsce: Zuzanna Wieczerzyńska kl. 4a

Wyróżnienia otrzymali Amelia Tomaszewska kl. 4b, Wiktoria Jaworska kl. 4b, Jan Lewkowicz kl. 4b, Sumaja Soiupova kl. 4a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom, którzy podjęli to kaligraficzne wyzwanie. Wasza ciężka praca i zaangażowanie zasługują na wielkie uznanie!