Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas ósmych odbyło się we czwartek 20 czerwca 2024 roku. O godzinie 16:30 uczniowie i ich rodzice spotkali się z dyrekcją szkoły oraz nauczycielami. Uroczystość pożegnania uczniów poprowadzili pani Agnieszka Koniecko i pan Mirosław Wierzbicki.

Akademia składała się z części oficjalnej oraz części artystycznej. Podczas pierwszej części dyrektor szkoły – pani Jolanta Emiljańczyk  gratulowała i dziękowała uczniom, rodzicom oraz  nauczycielom. W dalszej kolejności odbyło się podziękowanie członkom Pocztu Sztandarowego oraz powołanie nowego chorążego i asysty nowego Pocztu Sztandarowego – uczniów z klas VII pod czujnym okiem pani Moniki Manaches.

Następnie  pani dyrektor Jolanta Emiljańczyk  wręczyła dyplomy prymusom,  uczniom z wyróżnieniem, stypendystom oraz laureatom konkursów: Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR, Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego ALFIK, Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy GALILEO. Wyróżnienia otrzymali również uczniowie osiągający sukcesy sportowe, którym w szczególny sposób podziękował pan Piotr Podleśny. Pani wicedyrektor Beata Krzemińska podziękowała mediatorom rówieśniczym ze Szkolnego Klubu Mediatora za współpracę i niezwykłe zaangażowanie. Ponadto wyróżniono chórzystki ze szkolnego chóru, pod batutą pani Jolanty Drużyńskiej. Dodatkowo samorząd uczniowski złożył podziękowanie przewodniczącej SU Agacie Bućko. Na zakończenie części oficjalnej chór szkolny zaśpiewał utwór „Tongo”.

Podczas części artystycznej uczniowie każdej klasy ósmej prezentowali zebranym gościom i swoim wychowawczyniom przedstawienia, które były niespodzianką w ramach podziękowania za trud włożony w nauką, opiekę i  wychowanie. Wychowawczynie klas ósmych – pani Małgorzata Nikonowicz-Łubko, pani Joanna Rutkowska oraz pani Jolanta Wierzbicka były bardzo zaskoczone i wzruszone! Następnie wszyscy zebrani obejrzeli prezentację ze wspomnieniami z czasu spędzonego w murach naszej szkoły. Na zakończenie części artystycznej uczniowie wręczyli nauczycielom kolorowe baloniki z ukrytym przesłaniem symbolizujące radość dziecka.

opracowała: p. Agnieszka Koniecko

zdjęcia: p. Łukasz Komosa

Drodzy Uczniowie!

Życzymy Wam pięknych, słonecznych i udanych wakacji, obfitujących w twórcze i kreatywne działania.

Wracajcie bezpiecznie zdrowi, radośni i wypoczęci. Do zobaczenia!!!

Dyrekcja szkoły