Celem konkursu było poznanie królestwa zwierząt, wyrażanie własnych uczuć i przeżyć związanych ze zwierzętami i kontakty z nimi, a także motywowanie dzieci do pogłębiania wiedzy o środowisku naturalnym człowieka.
Na konkurs plastyczny nadesłano mnóstwo prac, komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców. Nagrodzono i wyróżniono następujących uczniów:
Nagroda
Aleksandra Michaluk
Klasa III
SP Nr 20 w Białymstoku
Opiekun: Nela Niewiarowska
Nagroda
Amelia Rutkowska
Klasa I
SP Nr 20 w Białymstoku
Nagroda
Amelia Bukłaho
SP Nr 20 w Białymstoku
Oskar Nawrocki
Klasa II
SP 50
Opiekun: Małgorzata Jabłońska, Małgorzata Musiał,
Joanna Bielawska
Nagroda
Alicja Kryńska
Klasa II
SP 50
Opiekun: Małgorzata Jabłońska, Małgorzata Musiał,
Joanna Bielawska
Wyróżnienie
Ewelina Szumicka
Klasa II
SP 50
Opiekun: Małgorzata Jabłońska, Małgorzata Musiał,
Joanna Bielawska
Wyróżnienie
Aleksandra Kraszewska
Klasa II
SP 50
Opiekun: Małgorzata Jabłońska, Małgorzata Musiał,
Joanna Bielawska
Nagroda
Franciszek Wardak
6 lat, grupa „Panterki”
Przedszkole Terapeutyczne „Barwny Świat”
Opiekun: Katarzyna Filipczuk
Nagroda
Aleksander Micewicz
6 lat, grupa „Biedronki”
Przedszkole Terapeutyczne „Barwny Świat”
Opiekun: Ewa Wasilczuk
Nagroda
Aleksander Januszkiewicz
6 lat, grupa „Lwiątka”
Przedszkole Terapeutyczne „Barwny Świat”
Opiekun: Ewelina Nagórka
Nagroda
Alicja Januszkiewicz
6 lat, grupa „Panterki”
Przedszkole Terapeutyczne „Barwny Świat”
Opiekun: Katarzyna Filipczuk
Nagroda
Antoni Puchalski
7 lat, grupa „Lwiątka”
Przedszkole Terapeutyczne „Barwny Świat”
Opiekun: Ewelina Nagórka
Wyróżnienie
Jakub Kowalewicz
4 lata, grupa „Pszczółki”
Przedszkole Terapeutyczne „Barwny Świat”
Opiekun: Sylwia Urbańska
Nagroda
Szymon Jankowski
3 lata
PS Nr 77 w Białymstoku
Opiekun: Dorota Śliwoń, Anna Sosnowska
Wyróżnienie
Wojciech Szydlik
6 lat
PS Nr 77 w Białymstoku
Opiekun: Beata Bałdyga, Ewelina Ostrowska
Nagroda
Hanna Klimaszewska
Klasa I
SP Nr 21 w Białymstoku
Opiekun: Małgorzata Suchowierska
Nagroda
Pola Rekieć
Klasa I
SP Nr 21 w Białymstoku
Opiekun: Małgorzata Suchowierska
Nagroda
Michalina Rakus
Klasa III
SP Nr 43 w Białymstoku
Opiekun: Grażyna Ostaszewska-Gawryluk
Nagroda
Hanna Zakrzewska
Klasa II
SP Nr 43 w Białymstoku
Opiekun: Grażyna Trykozko
Nagroda
Wiktor Strękowski
Klasa III
SP Nr 43 w Białystoku
Opiekun: Grażyna Ostaszewska-Gawryluk
Wyróżnienie
Lena Waszkiewicz
Klasa III
SP Nr 43 w Białymstoku
Opiekun: Grażyna Ostaszewska Gawryluk
Wyróżnienie
Marcel Lebiedziński
Klasa III
SP Nr 43 w Białymstoku
Opiekun: Grażyna Ostaszewska Gawryluk
Nagroda
Szymon Myszka
6 lat, grupa „Puchatki”
PS Nr 26 w Białymstoku
Nagroda
Łucja Sadowska
Klasa III
SP Nr 26 w Białymstoku
Opiekun: Anna Gudalewska
Wyróżnienie
Julian Maciuszewicz
6 lat, grupa ‘Kacperki”
PS Nr 26 w Białymstoku
Opiekun: Elżbieta Czajkowska
Wyróżnienie
Magdalena Lubowicka
Klasa II
SP Nr 26 w Białymstoku
Opiekun: Anna Tyszka
Wyróżnienie
Kira Malova
Klasa III
SP Nr 26 w Białymstoku
Opiekun: Anna Gudalewska
Nagroda
Piotr Bajeński
Klasa I
SP Nr 45 w Białymstoku
Opiekun: Patrycja Iwanicka-Krajewska, Ewa Rakowska
Nagroda
Marcelina Baldyga
Klasa I
SP nr 45 w Białymstoku
Opiekun: Beata Bałdyga
Nagroda
Joanna Kalisty
Klasa III
SP Nr 45 w Białymstoku
Opiekun: Elżbieta Simson
Nagroda
Szymon Milewski
Klasa I
SP Nr 45 w Białymstoku
Opiekun: Anna Fidziukiewicz, Edyta Okułowicz
Wyróżnienie
Igor Duszak
Klasa II
SP Nr 45 w Białymstoku
Opiekun: Anna Fidziukiewicz, Edyta Okułowicz
Wyróżnienie
Małgorzata Opalińska
Klasa I
SP Nr 45 w Białymstoku
Opiekun: Ewa Krysztopowicz, Karolina Kowalewicz
Wyróżnienie
Lena Chlewicka
Klasa I
SP Nr 45 w Białymstoku
Opiekun: Patrycja Iwanicka- Krajewska, Ewa Rakowska
Nagroda
Maryla Kowalczuk
Klasa I
SP Nr 7 w Białymstoku
Opiekun: Agnieszka Borkowska
Nagroda
Paweł Selewoniuk
5 lat
PS Nr 86 w Białymstoku
Opiekun: Karolina Rowińska
Nagroda
Kornelia Bielach
Klasa III
SP Nr 38 w Białymstoku
Opiekun: Anna Pyrska
Nagroda
Zuzanna Szalewicz
Klasa III
SP Nr 38 w Białymstoku
Opiekun: Małgorzata Masełbas
Nagroda
Edmund Dawidowski
Klasa II
SP Nr 37 w Białymstoku
Wyróżnienie
Olek Matejczuk
Klasa II
SP Nr 37 w Białymstoku
Opiekun: Urszula Laskowska
Nagroda
Wiktoria Sawicka
PS Nr 31 w Białymstoku
Opiekun: Kamila Ostrowska
Nagroda
Dorota Iwaniuk
PS Nr 31 w Białymstoku
Opiekun: Kamila Ostrowska
Nagroda
Magdalena Masalska
SP Nr 10 w Białymstoku
Opiekun: Hanna Kniżewska
Nagroda
Piotr Brzozowski
Klasa III
SP Nr 10 w Białymstoku
Opiekun: Elżbieta Świsłocka
Nagroda
Łucja Rozmysłowska
4 lata
Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Niezapominajka”
Opiekun: Magdalena Staniwicz- Galewska
Laura Falkowska
6 lat
Wyróżnienie
Matylda Mazur
3 lata
Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Niezapominajka”
Opiekun: Joanna Dzikiewicz
Wyróżnienie
Julian Czerwiński
6 lat
Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Niezapominajka”
Opiekun: Dominika Tworkowska
Wyróżnienie
Krzysztof Puciłowski
6 lat
Przedszkole Niepubliczne „Wesoła Niezapominajka”
Opiekun: Dominika Tworkowska
Nagroda
Maja Mydlarz
6 lat
PS Nr 64 w Białymstoku
Opiekun: Dorota Ciełuszecka, Ewa Dakowicz
Wyróżnienie
Amelia Godlewska
6 lat
PS Nr 64 w Białymstoku
Opiekun: Dorota Ciełuszecka, Ewa Dakowicz
Wyróżnienie
Zofia Kryńska
6 lat
PS Nr 64 w Białymstoku
Opiekun: Dorota Ciełuszecka, Ewa Dakowicz
Nagroda
Tymoteusz Sokołowski
6 lat
PS Nr 4 w Białymstoku
Opiekun: Ewa Tarnawczyk, Agata Sokólska
Nagroda
Julita Podbielska
6 lat
PS Nr 42 w Białymstoku
Opiekun: Justyna Bańkowska
Wyróżnienie
Mikołaj Żabiuk
6 lat
PS Nr 42 w Białymstoku
Opiekun: Izabela Żabiuk
Wyróżnienie
Kaja Rećko
6 lat
Zespół Przedszkolny Nr 4 w Białymstoku
Opiekun: Sylwia Zalewska, Urszula Ewa Gaweł
Wyróżnienie
Apolonia Lagonda
5 lat
Elastyczne Przedszkole przy WSE w Białymstoku „Orzełek”
Opiekun: Elżbieta Pulkowska, Dominika Krzyżewska
Wyróżnienie
Mateusz Dobkowski
5 lat
Przedszkole Niepubliczne „Puchatek”
Opiekun: Marta Kondratowicz
Wyróżnienie
Krystian Baczewski
5 lat
PS Nr 85 w Białymstoku
Opiekun: Anna Myślińska, Agnieszka Szczęsna
Wyróżnienie
Zofia Łepkowska
4 lata
PS Nr 82 w Białymstoku
Opiekun: Agnieszka Brzostowska, Justyna Bryndza
Wyróżnienie
Helena Stelmaszyk
4 lata
PS Nr 56 w Białymstoku
Opiekun: Agnieszka Szkiłądź, Dorota Borowska
Wyróżnienie
Karolina Żamojda
3 lata
PS Nr 56 w Białymstoku
Opiekun: Agnieszka Szkiłądź, Dorota Borowska
Wyróżnienie
Amelia Kosińska
5 lat
PS Nr 49 w Białymstoku
Wyróżnienie
Bolesław Szmyt
3 lata
PS Nr 58 w Białymstoku
Opiekun: Dorota Pyłko
Wyróżnienie
Zofia Rydzewska
6 lat
Katolickie Przedszkole im. Ks. F. Blachnickiego
Opiekun: Sylwia Ożarowska
Wyróżnienie
Gabriela Jarząbek
5 lat
Katolickie Przedszkole im. Ks. F. Blachnickiego
Opiekun: Sylwia Ożarowska
Wyróżnienie
Aleksandra Zacharz
Klasa II
SP Nr 29 w Białymstoku
Opiekun: Katarzyna Jakimik
Wyróżnienie
Aleksandra Milewska
7 lat
Niepubliczne Przedszkole Terapeutyczne „Mali Podróżnicy”
Opiekun: Ewelina Szymaniuk
Wyróżnienie
Amelia Wiktoria Kiendych
6 lat
PS Nr 55 w Białymstoku
Opiekun: Iwona Grygorowicz, Urszula Korbut
Wyróżnienie
Angelika Stefanowicz
Klasa II
SP Nr 33 w Białymstoku
Opiekun: Marlena Nitupska
Wyróżnienie
Karolina Zawadzka
Klasa I
SP Nr 33 w Białymstoku
Opiekun: Marlena Nitupska
Wyróżnienie
Radosław Czarniecki
Klasa I
SP Nr 33 w Białymstoku
Opiekun: Ela Burzyńska
Wyróżnienie
Aleksandra Białomyzy
6 lat
Przedszkole „Na Zielonej Górce” w Białymstoku
Opiekun: Emilia Janikowska
Wyróżnienie
Gustaw Grądzki
6 lat
Przedszkole „Na Zielonej Górce” w Białymstoku
Opiekun: Emilia Janikowska
Wyróżnienie
Aleksandra Adamczyk
Klasa I
SP Nr 12 w Białymstoku
Opiekun: Ewa Korneluk- Pyszczek
Wyróżnienie
Natalia Michalska
6 lat
Niepubliczne Przedszkole „Europrymusek” w Białymstoku
Opiekun: Justyna Gąsowska
Wyróżnienie
Franciszek Dziekoński
5 lat
Niepubliczne Przedszkole Nr 7 „Wesołe Nutki”
Opiekun: Aneta Andronik
Wyróżnienie
Aleksandra Puszko
5 lat
Niepubliczne Przedszkole Nr 7 „Wesołe Nutki”
Opiekun: Aneta Andronik
Wyróżnienie
Natalia Bochen
5 lat
Niepubliczne Przedszkole Nr 7 „Wesołe Nutki”
Opiekun: Aneta Andronik
Wyróżnienie
Julia Rykaczewska
Klasa III
Zespół Szkół Nr 15 przy UDSK
Opiekun: Joanna Jakoniuk
Wyróżnienie
Aleksandra Świętkowska
Klasa I
Zespół Szkół Nr 15 przy UDSK
Opiekun: Anna Supronik
Wyróżnienie
Wiktoria Mejcz
Klasa I
Zespół Szkół Nr 15 przy UDSK
Wyróżnienie
Anna Grochowska
Klasa II
Zespół Szkół Nr 15 przy UDSK
Opiekun: Alina Zińczuk
Wyróżnienie
Anna Maciuszewicz
Klasa I
SP Nr 47 w Białymstoku
Opiekun: Bożena Maciuszewicz
Wyróżnienie
Emilia Maj
Klasa II
Opiekun: Izabela Zahorska- Wicher
Wyróżnienie
Paulina Hryniuk
Klasa II
SP Nr 47 w Białymstoku
Opiekun: Izabela Zahorska- Wicher
Wyróżnienie
Anna Borkowska
Klasa II
SP Nr 47 w Białymstoku
Opiekun: Izabela Zahorska- Wicher
Nagroda
Marcel Gawryluk
Klasa II
SP Nr 47 w Białymstoku
Opiekun: Ewa Wojciuk