Uczniowie klasy 3 b na 10. Targach Książki w Białymstoku

Dnia 21.04.2023 r. uczniowie klasy 3 b uczestniczyli w 10. Targach Książki w Białymstoku. W ramach święta książki odbywał się Festiwal literacki „Na pograniczu kultur”. Nasi uczniowie wzięli udział w interesującym spotkaniu autorskim z pisarką Renatą Piątkowską. Kolejną atrakcją, w której uczestniczyli, były warsztaty rysowania żubra Pompika i Ryjówki – głównych bohaterów książek Tomasza Samojlika. Warsztaty poprowadził sam pisarz. Następnie zapoznali się z ofertą wielu wydawnictw z całej Polski. Targi Książki były także okazją do spotkania i porozmawiania z twórcami literatury dziecięcej oraz zakupienia książek i otrzymania autografów pisarzy. Obdarowani autografami, zakładkami, naklejkami i balonikami pełni pozytywnych wrażeń oraz nowej wiedzy wróciliśmy do naszej szkoły.

Alina Borowska

Eliza Kikolska – Wróbel