Obchody święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Z okazji narodowego święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja uczniowie klas 7-8 przygotowali prezentacje dla uczniów klas 1-6 w ostatnich dniach kwietnia. Celem zajęć było przypomnienie wiadomości związanych z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja oraz Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej.

Młodsi koledzy wysłuchali informacji i ciekawostek dotyczących tych uroczystości i mieli możliwość sprawdzenia wiedzy w quizach i krzyżówkach.

A oto niektóre opinie uczniów na temat prezentacji starszych kolegów:

Antek kl. 4 : „Prezentacja mi się podobała, ponieważ więcej wiem o mojej ojczyźnie i dlatego też, że wiem, kiedy obchodzić te święta”.

Mateusz kl. 4: „Dziewczyny z 7c przyszły do nas, ponieważ chciały, żebyśmy się dowiedzieli o historii uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 r. Bardzo mi się to podobało i dowiedziałem się więcej niż wiedziałem”.

Marta kl. 4: „Bardzo mi się podobała prezentacja przygotowana przez dziewczyny z kl. 7. Najfajniejsza była krzyżówka i cukierki, które dostawaliśmy za dobrą odpowiedź. Chciałabym mieć więcej takich lekcji”.

Za realizację projektu odpowiadali: p. Anna Dzieszko, p. Łukasz Komosa, p. Ewa Sak i p. Jolanta Wierzbicka.