Wyróżnienie w Archidiecezjalnym Konkursie Wiedzy Biblijnej

W czwartek, 20 kwietnia 2023 r. odbył się Archidiecezjalny Konkurs Wiedzy Biblijnej „A Słowo stało się Ciałem”, którego organizatorem były: SP nr 26 w Białymstoku oraz Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Białostockiej i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Konkurs dotyczył znajomości czterech listów św. Pawła. W konkursie wzięło udział dwoje uczniów naszej szkoły: Nikola Borkułak z kl. VI E i Kacper Piądłowski z kl. VI D.

Po napisaniu konkursu, w czasie sprawdzania prac, uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej sprawowanej pod przewodnictwem ks. Biskupa Henryka Ciereszko, a w szkole – obejrzeli przygotowany przez uczniów SP nr 26 montaż słowno-muzyczny.

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i drobny upominek.

Kacper Piądłowski z kl. VI D zdobył pierwsze wyróżnienie (po dogrywce o trzecie miejsce) w kategorii klas IV – VI. Jest to bardzo wysoki wynik i należą się szczególne gratulacje.

Dziękuję uczniom, Nikoli i Kacprowi, za zaangażowanie, a przede wszystkim za studiowanie Pisma Świętego.

Gratulujemy i życzymy wielu sukcesów!

Monika Manaches