Zajęcia biblioteczne w świetlicy

Dn. 30.03.2023 r. w świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia biblioteczne z okazji Wielkanocy. Podczas spotkania dzieci zapoznały się z obchodami świąt wielkanocnych oraz zwyczajami świątecznymi w Polsce i innych częściach świata. Uczennice z klasy 8 e należące do aktywu bibliotecznego czytały dzieciom książkę pt. ”Opowieść wielkanocna” autorstwa Ewy Stadtmuller. Dzieci z zainteresowaniem słuchały czytanego tekstu i oglądały ilustracje oraz żywo wypowiadały się na temat opowiadania. Drugą część zajęć stanowiły warsztaty kodowania, podczas których uczniowie wykonali wielkanocne jajka, koczyki, króliczki i zajączki. Z zapałem uczestniczyli w przygotowanych zabawach i konkursach. Rozwiązywali zagadki, w grupach układali puzzle.

Dorota Hapunik