Ogarnij hejt!

24 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty „Ogarnij hejt” dla uczniów klas VII i VIII. Spotkanie odbyło się z przedstawicielami Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego, którzy realizują kampanię społeczno-edukacyjną „#wkręć się w technologię”. Zajęcia poprowadził pan Jakub Płodzich.

Nasza szkoła jest pierwszą w województwie podlaskim, która wzięła udział w tym przedsięwzięciu.

Partnerem merytorycznym kampanii jest Fundacja Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema, PwC oraz Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości.

Kampania została objęta patronatami honorowymi Prezydenta Białegostoku, Wojewody Podlaskiego oraz Marszałka Województwa Podlaskiego.

Celem kampanii jest prezentacja nowoczesnych technologii mających zastosowanie w gospodarce i szerzej w codziennym życiu oraz korzyści jakie wynikają z ich stosowania, promowanie kultury technicznej wśród młodego pokolenia, a także ograniczanie negatywnych zjawisk, takich jak hejt w Internecie.

Jest to bardzo ważne przedsięwzięcie, ponieważ trzech na czterech uczniów spotkało się z jakąś formą cyberprzemocy. Młodzież musi wiedzieć, jak bronić się przed hejtem oraz kiedy i kogo prosić o pomoc !!!