„Akcja bezpieczeństwo” – konkurs dla uczniów klas I-VI

Serdecznie zapraszamy uczniów klas I-VI szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie „Akcja Bezpieczeństwo” organizowanym w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC II” realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Do wygrania są bardzo atrakcyjne nagrody – m.in. sprzęt multimedialny, edukacyjny lub sportowy. Co trzeba zrobić? Zadaniem jest stworzenie krótkiego filmu lub plakatu o bezpieczeństwie na kolei.

Zwycięski film zostanie wyświetlony jako element wideomappingu 3D podczas wydarzenia edukacyjno-informacyjnego, które zostanie zorganizowane w ramach Kampanii Kolejowe ABC II w 2023 r., a nagrodzone prace plastyczne będą wyeksponowane podczas tej imprezy. O miejscu i terminie ekspozycji zwycięskich prac będziemy informować na stronie www.kolejoweabc.pl oraz za pomocą naszych kanałów social mediowych.

Dla kogo jest przeznaczony konkurs?
Do uczestnictwa w konkursie zachęcamy wszystkich uczniów klas I-VI szkół podstawowych z całej Polski. Aby wziąć udział, należy zebrać zespół liczący od 5 do 30 osób. Następnie trzeba wybrać jedną z dwóch kategorii oraz:

• nakręcić film lub
  • stworzyć plakat.

Każda praca i każdy materiał wideo musi dotyczyć bezpiecznej sytuacji na terenach kolejowych, zawierać widoczną postać nosorożca Rogatka, bohatera Kampanii Kolejowe ABC II, oraz logo projektu Kampania Kolejowe ABC II.

Dla kogo jest przeznaczony konkurs?

• FILM materiał wideo z dźwiękiem lub bez o długości od 1 do 2 min, w formacie MPG, MPEG, MOV lub AVI. Jakość minimalna: FULL HD (rekomendowany format: 16:9, PRORES, 4K). Maksymalny rozmiar pliku 12 GB.
  • PLAKAT zdjęcie lub skan wykonanego rysunku, obrazu, wyklejanki lub innej dowolnej papierowej formy plastycznej 2D o rozmiarze A3 lub A2, załączone w formacie JPG, JPEG lub PNG, o maksymalnym rozmiarze 5 MB.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe opaski na rękę, a każdy zespół – dyplom uczestnictwa.

Na prace czekamy do 3 kwietnia 2023 r.

Demianiuk Konrad, Bosk Katarzyna