Światowy Dzień Poezji w bibliotece szkolnej

Dnia 21 marca w bibliotece szkolnej odchodziliśmy Światowy Dzień Poezji. Chętni uczniowie brali udział w zajęciach czytelniczych, podczas których poznali historię powstania święta oraz jego znaczenie. W czytelni oglądali wystawę książek poświęconą poezji, jak i jej twórcom. Zapoznali się z literaturą popularnonaukową i słownikami z dziedziny poezji. Obejrzeli tomiki wierszy poetów ogólnopolskich i regionalnych oraz antologie wierszy. Porozmawialiśmy na temat, czy łatwo jest napisać wiersz i tworzyć poezję. 21 marca wypada także pierwszy dzień wiosny. Z tej okazji uczniowie oglądali wystawę „Wiosna w poezji” zaprezentowaną w wypożyczalni. Każdy uczestnik zajęć otrzymał graficzne karty pracy: „Niezbędnik badacza poezji” i „Poetycki niezbędnik”, które pomogą mu odkrywać piękny świat poezji.

Alina Borowska