Wyjazd z projektu Erasmus+ do Włoch

W dniach 6-14 marca 2023r. odbyła się kolejna wymiana uczniów i nauczycieli z projektu „Values we share” z programu Erasmus+. Tym razem odwiedziliśmy Włochy.

Zanim przyjechaliśmy do miasteczka Cusano Mutri, w którym byliśmy zakwaterowani i mieliśmy większość zajęć związanych z projektem, odwiedziliśmy Rzym i Watykan. Korzystając z pięknej słonecznej pogody, spacerowaliśmy po uliczkach Wiecznego Miasta i podziwialiśmy monumentalne starożytne zabytki, m.in.: Koloseum, Fontannę di Trevi, Forum Romanum czy Panteon.

Integrując się z innymi uczestnikami projektu, czyli dziećmi z Włoch, Portugalii, Rumunii i Turcji, uczestniczyliśmy w licznych warsztatach przygotowanych przez nauczycieli i uczniów goszczącej nas szkoły. Braliśmy też udział w zajęciach sportowych i tanecznych. Po wysiłku intelektualnym i fizycznym wszyscy mogli skosztować specjałów kuchni włoskiej, czyli pizzy, spaghetti czy lasagne.

Będąc we Włoszech, mieliśmy możliwość zwiedzić Neapol, Benewent i Herkulanum, a także zobaczyć malownicze wybrzeże Amalfi i cytrynowe gaje rosnące między górami a morzem.

Wyjazd do Włoch – kończący i podsumowujący aktywności związane z projektem „Values we share” – był wartościowym i owocnym czasem spędzonym w przyjacielskiej i życzliwej atmosferze.