XII Ogólnopolski Turniej „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce Dziewcząt i Chłopców rocznik 2011 – podsumowanie

XII Ogólnopolski Turniej „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce Dziewcząt i Chłopców rocznik 2011

W dniach 10 – 12.03.2023r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się XII Ogólnopolski Turniej „U KLEMENSA” w Mini Koszykówce Dziewcząt i Chłopców rocznik 2011. W turnieju wzięło udział 6 drużyn dziewcząt i 6 drużyn chłopców z  Białołęki, Ełku, Grodziska Mazowieckiego, Łomży, Warszawy oraz nasze koszykarki i koszykarze „BASKET 47” Białystok, czyli uczennice i uczniowie z klasy V B trenowani przez p. Katarzynę Wensław i p. Piotra Podleśnego.

Przez trzy dni 160 zawodniczek i zawodników rozegrało 30 meczy prowadzonych system każdy z każdym. W niedzielę 12.03.2023r. o godz. 13.30 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i koszulki. Pierwsze trzy zespoły – medale. Nagrody indywidualne – statuetki – otrzymali najlepsi zawodnicy z każdego zespołu, pierwsza i druga piątka turnieju, wyróżnieni przez trenerów, zawodniczki i zawodnicy na medal oraz najlepsi: rozgrywający, obrońca i MVP. Po wręczeniu wszystkich wyróżnień odbyło się losowanie nagród rzeczowych ufundowanych przez p. Karola Burę z firmy „Ergo Transport i Handel Karol Bura”.

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, fanom młodzieżowej koszykówki,
a przede wszystkim rodzicom i całym rodzinom
za wspierania młodych zawodników i kibicowanie!

 

WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT:

1.  GKK Grodzisk Mazowiecki

2.  UKS „LA BASKET” Warszawa

3.  UKS „NENUFAR 5” Ełk

4.  UKS „BASKET 47” Białystok

5.  UKS 4 URSUS Warszawa

6.  GUKS „OLIMPIJCZYK” Łomża

 

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

Zawodniczka na medal:

UKS „BASKET 47” Białystok – Wiktoria Matys

 

Wyróżniona przez trenerów:

UKS „BASKET 47” Białystok – Sumiya Tepsaeva

 

Najlepsza zawodniczka w zespole:

UKS „BASKET 47” Białystok – Kinga Doroszczyk

 

Druga piątka turnieju:

UKS „BASKET 47” Białystok – Radima Askhabova

 

Pierwsza piątka turnieju:

UKS „BASKET 47” Białystok – Laura Żukowska

 

WYNIKI KOŃCOWE CHŁOPCÓW:

1. UKS „NENUFAR 5” Ełk

2. UKS BIAŁOŁĘKA

3. UKS „LA BASKET” Warszawa

4. UKS „BASKET 47” Białystok

5. GKK Grodzisk Mazowiecki

6. SKS „WILKI” Ełk

 

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

Zawodnik na medal:

UKS „BASKET 47” Białystok – Krystian Sobieszczak

 

Wyróżniony przez trenerów:

UKS „BASKET 47” Białystok – Bartosz Wysocki

 

Najlepszy zawodnik w zespole:

UKS „BASKET 47” Białystok – Kuba Kucharewicz

 

Druga piątka turnieju:

UKS „BASKET 47” Białystok – Łukasz Borowski

 

Pierwsza piątka turnieju:

UKS „BASKET 47” BiałystokAmir Vozrapilov

 

Wszystkim wyróżnionym zawodniczkom i zawodnikom GRATULUJEMY!