Szkolny konkurs literacko-plastyczny „Przepis na zdrowe danie”

Konkurs_Przepis na zdrowe danie

SZKOLNY KONKURS LITERACKO – PLASTYCZNY

Przepis na zdrowe danie”

CELE:

  • Propagowanie wśród uczniów zasad zdrowego odżywiania.
  • Zachęcanie do codziennego spożywania warzyw i owoców oraz mleka i jego przetworów.
  • Kształtowanie umiejętności układania i pisania przepisów kulinarnych.
  • Rozwijanie zdolności manualnych oraz wyobraźni plastycznej.
  • Rozwijanie aktywności twórczej uczniów.
  • Promowanie uczniów uzdolnionych plastycznie.

CO ROBIMY?

KLASY I:

Zadaniem uczestników jest wykonanie ilustracji przedstawiającej danie z warzyw i owoców lub mleka i jego przetworów. W konkursie wezmą udział tylko indywidualne prace wykonane: samodzielnie przez dzieci, techniką dowolną, w formacie A4.

KLASY II – III:

Zadaniem uczestników jest ułożenie przepisu kulinarnego na danie z warzyw i owoców lub mleka i jego przetworów oraz ilustracja do niego. W konkursie wezmą udział tylko indywidualne prace wykonane: samodzielnie przez dzieci, techniką dowolną, w formacie A4 lub A3, forma płaska.

KLASY IV – V:

Zadaniem uczestników jest ułożenie przepisu kulinarnego na danie z warzyw i owoców lub mleka i jego przetworów oraz ilustracja do niego. W konkursie wezmą udział tylko indywidualne prace wykonane: samodzielnie przez dzieci, techniką dowolną, w formacie A4 lub A3, forma płaska.

Wszystkie prace powinny być opisana na odwrocie pismem drukowanym (imię i nazwisko ucznia, klasa, imię i nazwisko nauczyciela.

KIEDY?

Na wasze prace prace czekamy od 20 marca do 21 kwietnia 2023r. Składamy je do pudła na parterze szkoły z tytułem konkursu lub do pań Ani Bogusz lub Eli Ławreszuk.

CO OCENIAMY?

– Oryginalność przepisu.

– Ilustracje odzwierciedlające przepis i sposób jego podania.

– Ciekawe, estetycznie wykonane prace.

Organizatorzy: Anna Bogusz, Elżbieta Ławreszuk, Edyta Wróbel