Miejski konkurs czytelniczy pt. „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”

Miejski konkurs Andersen12

Dnia 23.02.2023 r. w naszej szkole odbył się cykliczny, Miejski konkurs czytelniczy pt. „Życie i twórczość Hansa Christiana Andersena”, w którym udział wzięły dwuosobowe drużyn uczniów z klas III szkół białostockich. Wszystkich zebranych serdecznie powitały dyrektor szkoły p. Jolanta Emiljańczyk oraz p. Alina Borowska, która zorganizowała i przeprowadziła konkurs. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami dotyczącymi życiorysu pisarza i jego twórczości. Rozpoznawali ilustracje do baśni, rekwizyty oraz przedstawiali postacie baśniowe. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Zmagania konkursowe obserwowali uczniowie, nauczyciele i rodzice. Jury w składzie: Barbara Troc kierownik Filii nr 9 Książnicy Podlaskiej w Białymstoku – przewodnicząca oraz Anna Juszczuk nauczyciel przyznało następujące miejsca:

  • I miejsce: SP 45;
  • II miejsce:, SP 47 kl. III B, SP 15;
  • III miejsce: SP 47 kl. III C, SP 47 kl. III A;
  • Wyróżnienie: SP 2, SP 38.

Po słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy, które wręczyła wicedyrektor szkoły p. Beata Krzemińska. Konkurs odbył się w bardzo miłej atmosferze.

Alina Borowska