Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Polskiego w bibliotece szkolnej

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w bibliotece szkolnej

Dnia 21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Biblioteka włączyła się do szkolnych obchodów tego święta. Uczniowie oglądali wystawę pt. „21 luty Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”, na której zostały zaprezentowane książki popularnonaukowe z dziedziny językoznawstwa i literatury. Ponadto sprawdzali swoje umiejętności językowe, czytając wiersze zwarte w zbiorkach m. in.: „Wierszyki łamiące języki”, „Gimnastyka dla języka” , „Pejzaż z gżegżółką”, „Akrobatyka języka, trening mistrza języka”, „Wiersze, że aż strach!”, „Wiersze spod Pszczyny”. Było dużo dobrej zabawy i uśmiechów. Stwierdziliśmy, iż język polski nie jest łatwym językiem. Systematyczne czytanie i trening językowy czyni Mistrzem!

Alina Borowska