Klasa 6b realizuje program „Razem w klasie”

Wychowawczyni klasy 6b włączyła uczniów w realizację programu pt. „Razem w klasie”.

Jest to związane z faktem, iż do klasy 6b dołączył uczeń – uchodźca z Ukrainy – Maksym.

Na lekcjach wychowawczych, uczniowie pod okiem wychowawcy, realizowali różnorodne formy aktywności w ramach klasy międzykulturowej. Ma to na celu zintegrowanie dzieci polskich i Ukraińskich , budowanie otwartości, empatii oraz kształtowanie właściwych postaw wobec uchodźców.

Dlatego na lekcjach wychowawczych uczniowie wykonywali wspólnie różne zadania, mogli lepiej się poznać, a przy tym poprzez zabawę w ciekawy sposób spędzić czas.

Dzieci realizowały dwie aktywności zatytułowane Portrety Picassa i Chodzony. Poznały swoje zainteresowania, rysowały portrety kolegi lub koleżanki z klasy. Było przy tym wiele śmiechu i radości.

Oto zdjęcia z klasowych aktywności: