The Voice of the Primary School w SP 47

10 lutego nasza szkoła stała się przystanią radości, współpracy, wzajemnej akceptacji. Dzieci z programu Erasmus+ wraz z naszymi uczniami wzięły udział w konkursie the Voice of the Primary School. Repertuar muzyczny okazał się nasycony wieloma emocjami i bogatą interpretacją utworów. Nie zabrakło przy tym bogatego aranżu scenicznego, rekwizytów np. bałwan wykonany z balonów, ale również kunsztownych występów profesjonalnych tancerzy: Dominiki Ławreszuk i Jakuba Kobosko. Konkurs uświetnił występ gwiazdy z konkursu ” The voice of Poland” Julianny Olańskiej, która gościnnie dała koncert.

Jury w składzie: Julianna Olansja, Josse Rosa z Portugalii oraz pani Dyrektor Jolanta Emiljańczyk – udzielało bardzo ciepłych , budujących komentarzy zachęcających do rozwijania talentu muzycznego. Jury jednomyślnym głosem ogłosiło zwycięzców.

1. miejsce zajęła Agata Bućko z 7B

2. miejsce ex aequo Blanka Trojgo  z 5c oraz Aleksandra Mackiewicz-Dominiak z 8f

3. miejsce zdobyli goście z Programu Erasmus+ z Włoch

Nagrodę publiczności przyznano Marysi Michalskiej z kl. 1b

Dzieci śpiewały w wielu językach, dzięki czemu odsłoniły rąbek kultury z danego kraju i zaprezentowały stroje ludowe. To było wielkie przedsięwzięcie z udziałem i przy udziale wspaniałych ludzi.

opracowała: Izabela Skup

Dyrekcja szkoły składa podziękowania wszystkim zaangażowanym, całej społeczności szkolnej, uczestnikom, gościom z zagranicy, a nade wszystko inicjatorom tego eventu oraz organizatorowi głównemu – pani Izabeli Skup.