REKRUTACJA do IV klasy sportowej o profilu koszykówki

Szkoła Podstawowa nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku serdecznie zaprasza wszystkich chętnych (dziewczęta i chłopców) z klas III, pragnących rozwijać swoje sportowe pasje i umiejętności z zakresu koszykówki do udziału w naborze do IV klasy sportowej o profilu koszykówki. W rekrutacji uczniów do klasy sportowej nie uwzględnia się rejonizacji.

Dlaczego warto? Bo.. Sport to zdrowie! Codzienna dawka ruchu zmniejsza ryzyko chorób, wpływa na dobre samopoczucie – spada poziom stresu i wzrasta samozadowolenie z siebie.

Codzienna aktywność fizyczna sprawi, że energia Państwa dziecka będzie miała pozytywne ujście i zyska ono nową pasję.

Mały sportowiec jest świadomy swoich atutów, stawia sobie wartościowe cele. Z porażkami radzi sobie lepiej niż jego nietrenujący rówieśnicy.

Dzięki sportowi zawiążą się przyjaźnie na całe życie oraz ukształtują się pozytywne cechy charakteru: wytrwałość, solidność, sumienność, empatia.

Sport to po prostu świetna zabawa.

Ważne! W klasie sportowej stawiamy nie tylko na sport ale również na edukację.

W naszej szkole klasa sportowa ma długoletnią tradycję.

Koszykówka jest dyscypliną wiodącą. Od wielu lat jesteśmy Mistrzami Miasta i Województwa.

W dorobku sportowym mamy Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski Dziewcząt; Mistrzostwo i III miejsce Chłopców w Mistrzostwach Polski.

Nie ograniczmy się tylko do koszykówki, stawiamy  nacisk na wszechstronny rozwój fizyczny naszych uczniów. Przygotowywani są oni  do udziału w zawodach w różnych dyscyplinach sportowych, w których osiągają wysokie wyniki na szczeblu ogólnopolskich, wojewódzkim i miejskim np. rugby, lekkoatletyka itp.

Ważne! W klasie sportowej stawiamy nie tylko na sport ale również na edukację.

TERMINY REKRUTACJI
DO CZWARTEJ KLASY SPORTOWEJ O PROFILU KOSZYKÓWKI
NA ROK SZKOLNY 2023/2024:

Od 27 lutego 2023r. do 6 marca 2023 r. do godz. 15.00 – składanie wniosków przez rodziców lub opiekunów prawnych o przyjęcie do klasy IV sportowej; (wnioski będzie można wypełnić elektronicznie, adres strony internetowej zostanie podany po jego opublikowaniu przez UM, Rodzice, którzy z różnych przyczyn nie będą mogli wypełnić wniosku elektronicznego, będą mieli możliwość wypełnienia wniosku w formie papierowej)

Od 8 marca 2023r. do 10 marca 2023 roku – w szkole będą przeprowadzone próby sprawności fizycznej dla kandydatów do klasy czwartej sportowej;

13 marca 2023r. roku – podanie listy kandydatów do klasy czwartej sportowej , którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej;

29 czerwca 2023 roku – podanie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do przyjęcia do klasy czwartej sportowej;

4 lipca 2023 roku do godz. 15.00 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych do klasy czwartej sportowej przez komisję rekrutacyjną.

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji prosimy zgłaszać się do nauczycieli wychowania fizycznego.