Wizyta Gości z projektu „Values we share”

Dzisiejszy dzień projektu “Values we share…”
z programu Erasmus + upłynął nam pod hasłem aktywności.

Pan Konrad Demianiuk i p. Krzysztof Kardel przygotowali zawody sportowe dla gości z Turcji, Rumunii, Włoch i Portugalii. Młodzież z naszej szkoły brała czynny udział w zajęciach i dopingowała zmagające się drużyny. Zawodnicy poznawali m. in. tajniki gry w rugby i siatkówkę. Pani dyrektor Jolanta Emiljańczyk nagrodziła wszystkich zwycięzców medalami!

Następnie w drużynach międzynarodowych tworzyliśmy „Drzewka wartości”, do których zainspirowała nas p. Izabela Skup. Uczniowie mieli za zadanie wybrać najistotniejsze wartości i umieścić je w zamierzony sposób na drzewku.

Następnie utworzyliśmy „Drogę ku wartościom”. Pani Urszula Sierkowska i p. Justyna Mnich zachęciły uczniów, by odnaleźli „puzlowe wartości” oraz przetłumaczyli je na języki narodowe gości, tworząc drzewo.

Bardzo emocjonującym wydarzeniem była wizyta w Muzeum Pamięci Sybiru. Goście poznali wydarzenia związane z pobytem Polaków na Syberii od XVII wieku, dowiedzieli się o carskich zsyłkach Polaków w głąb Rosji, represjach i zbrodniach sowieckich.

Niezwodni i jak zwykle gościnni okazali się Rodzice klas ósmych, którzy przygotowali słodki poczęstunek Gościom. Serdecznie dziękujemy!!!