Ciekawe zajęcia historyczne

W grudniu gościliśmy przedstawicielkę Instytutu Pamięci Narodowej, która przeprowadziła wychowankom świetlicy ciekawe zajęcia edukacyjne. Dzieci obejrzały animowany film pt. “Co by było, gdyby zwierzęta mówiły?”. Główna bohaterka – Kasztanka, w przystępny sposób, przedstawiała wydarzenia dotyczące historii naszego narodu. Ukazała postać swojego opiekuna – marszałka Józefa Piłsudskiego – jednego z twórców niepodległej Polski. Uczniowie uważnie słuchali prezentowanych wiadomości, byli aktywni. Uzupełniali też tekst z lukami (wyświetlany na tablicy multimedialnej), dotyczący Kasztanki. Na koniec spotkania, wychowankowie otrzymali kolorowanki, przedstawiające sławną klacz. Wszyscy wzięli udział w słodkim poczęstunku. Mamy nadzieję, że nadal będziemy poszerzać wiedzę historyczną, poprzez uczestniczenie w takich interesujących zajęciach. Dziękujemy!