Międzynarodowy turniej koszykówki – Puchar Narodów

W dniach 27-29.12.2022 roku w Szkole Podstawowej nr 47 – po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią – odbył się dziesiąty, jubileuszowy, międzynarodowy turniej koszykówki Puchar Narodów, którego organizatorem był nauczyciel z naszej szkoły: pan Andriej Sinielnikow . W turnieju wzięło udział osiem drużyn z Polski, Litwy i Niemiec.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8 b, którzy w mocno obsadzonym turnieju zajęli wysokie czwarte miejsce. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Dawid Kotyński, który także został najlepszym strzelcem i najlepszym zbierającym turnieju,  a najlepszym rozgrywającym turnieju został Damian Dzienis. Natomiast najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Bartosz Leończyk.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i medale z rąk pani dyrektor Jolanty Emiljańczyk oraz wicedyrektor Beaty Krzemińskiej.

Dziękujemy wszystkim trenerom oraz zawodnikom za zaangażowanie i trzymamy kciuki za kolejne wysokie wyniki koszykarskie w przyszłym roku. Emocje, uczucia i satysfakcja jaką dostarcza ten Puchar są wspaniałe. Niesamowite jest to, ile radości może dać człowiekowi pasja, jaką jest koszykówka.