Lapbook matematyczny – projekt klasy 7c

W listopadzie i grudniu uczniowie klasy VII c, w ramach lekcji matematyki, realizowali projekt edukacyjny polegający na wykonaniu  lapbooka na temat własności trójkątów, czworokątów i wielokątów foremnych. Lapbook to kolorowa, pełna schowków, zapełniona informacjami, własnoręcznie wykonana książka tematyczna lub rodzaj plakatu w trójwymiarowej formie.

Uczniowie realizowali projekt  w grupach.  Ich zadaniem było zebranie i pogrupowanie wszystkich informacji zdobytych na lekcjach matematyki dotyczących wielokątów, wyszukanie ciekawostek na  temat tych figur, wykonanie lapbooka i zaprezentowanie zebranych wiadomości na forum klasy, w ramach powtórzenia przed sprawdzianem. Wszyscy uczniowie podeszli do tego przedsięwzięcia z zapałem. Wykazali się ogromną pomysłowością i kreatywnością. Wykonano piękne i pomysłowe prace, które zostały ocenione przez  zespół klasowy. Podczas oceny zwracano uwagę na zasób zamieszczonych informacji, sposób ich zaprezentowania, pomysłowość oraz estetykę wykonania lapbooka.

Ta forma podsumowania wiedzy sprawiła uczniom wiele satysfakcji. Prace zostały umieszczone na gazetce przy sali 204.

Zapraszamy do obejrzenia naszej wystawy.

M. Sokół