Uwaga konkurs!

Serdecznie zapraszamy uczniów klas VI-VIII do udziału w XI Wojewódzkim Konkursie Historyczno-Literackim „By czas
nie zaćmił i niepamięć” – W poszukiwaniu prawdy o Katyniu, Smoleńsku i Obławie Augustowskiej
organizowanym przez Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pana Jarosława Zielińskiego we współpracy z Podlaskim Kuratorem Oświaty Panią Beatą Pietruszką.

Celem konkursu jest m.in. rozwijanie wiedzy uczniów na
temat najnowszej historii Polski, umacnianie postaw patriotycznych wśród młodzieży oraz inspirowanie jej do podejmowania samodzielnych poszukiwań badawczych pozwalających na pełne zrozumienie wydarzeń i zachodzących procesów historycznych. Konkurs jest jednoetapowy i odbywa się jedynie na szczeblu wojewódzkim.
Prace konkursowe należy przesyłać do dnia 10 kwietnia 2023 r.

Prace napisane w języku polskim mogą mieć dowolną formę, np. eseju, rozprawy, reportażu, wspomnienia, wywiadu. Objętość prac: do 5 stron wydruku komputerowego (czcionka 12 pkt; interlinia 1,5; 30 wierszy na stronie). Prace powinny zawierać informację o wykorzystanych źródłach i opracowaniach historycznych (bibliografia).

Po więcej informacji proszę zgłaszać się do nauczycieli języka polskiego i historii. Powodzenia – Drodzy Uczniowie!