Spotkanie autorskie z pisarką Krystyną Gudel

Dnia 30.11.2022 r. w naszej szkole odbyły się trzy spotkania autorskie z pisarką p. Krystyną Gudel. Uczestniczyli w nich uczniowie klas: 1 a, 1 b, i 1 c wraz z wychowawcami. Imprezy czytelnicze zostały przeprowadzona w ramach Podlaskich Spotkań z Pisarzami. Panią pisarkę serdecznie powitała wicedyrektor szkoły p. Beata Krzemińska. W trakcie imprez czytelniczych autorka ciekawie zaprezentowała swoją twórczość poetycką. Czytała wiersze z tomiku „Spacery kota Mateusza i inne wiersze”, pokazywała rysunki i zdjęcia bohaterów występujących w utworach oraz rekwizyty. Uczniowie z powodzeniem zmierzyli się z rozwiązywaniem zagadek literackich, przyrodniczych i matematycznych, które wyszły spod pióra autorki. Wszystkie poprawne odpowiedzi były nagradzane brawami. Wspaniałym prezentem dla każdej klasy był wiersz napisany przez p. Krystynę, w którym występowały imiona wszystkich dzieci z danej klasy. Na pamiątkę każdy uczeń otrzymał wydrukowany utwór. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia kolekcji ołówków z całego świata, które zebrała poetka. W trakcie imprezy czytelniczej dzieci zadawały pytania autorce oraz opowiadały o swoich zainteresowaniach. Chętni uczniowie mieli możliwość zakupienia książeczki z wierszami p. Krystyny oraz otrzymania dedykacji z autografem. Na ostatnim spotkaniu autorskim wicedyrektor szkoły p. Beata Krzemińska podziękowała poetce za przybycie i bardzo wartościowe spotkania. Imprezy czytelnicze zorganizowała i poprowadziła p. Alina Borowska.

Alina Borowska