Ciekawe lekcje biologii

Na lekcjach biologii w klasie 7a i 7c oraz klasie 5a uczniowie pracowali metodą projektu.

W klasach siódmych był to projekt problemowo-badawczy pt. „ Znaczenie witamin oraz soli mineralnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka.

Klasa piąta realizowała projekt zadaniowy pt. Porównanie budowy komórki roślinnej i zwierzęcej- podobieństwa i różnice.

Na początku uczniowie klas 7 poznali podstawowe witaminy oraz makroelementy i mikroelementy. Następnie mieli za zadanie poszukać i zgromadzić informacje o wybranej witaminie czy soli mineralnej np. w jakich produktach występują, jakie mają znaczenie, jakie mogą być skutki chorobowe niedoboru danej witaminy czy pierwiastka. Efektem końcowym było wykonanie plakatu-kart profilaktyczno-informacyjnych o wybranej witaminie lub soli mineralnej oraz prezentacja na forum klasy.

Klasa 5a wykonywała projekt zadaniowy. Uczniowie poznali budowę komórki roślinnej i zwierzęcej. Oglądali filmy edukacyjne prezentujące np. organelle komórkowe, ich funkcjonowanie.

Ostatnim etapem projektu było wykonanie formy przestrzennej wybranej komórki i zaprezentowanie na lekcji biologii. Uczniowie wykazali się ogromną kreatywnością i powstały piękne prace np. z galaretki, styropianu, plasteliny.

Uczniowie sumiennie i z zaangażowaniem uczestniczyli w ciekawych lekcjach biologii.

Edyta Wróbel