Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej

W dniach 25-28.11.2022 r w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Uczniowie odwiedzający bibliotekę oglądali wystawę pt. „25 listopada – Światowy Dzień Pluszowego Misia”, wypożyczali specjalnie wybrane książki, w których występowały misie i robili zdjęcia z pluszowymi niedźwiadkami. W czytelni oglądali prezentacje multimedialne poświęcone: historii powstania pierwszego pluszowego misia na świecie, ustanowienia święta, sławnym misiom występującym w literaturze, jak i w filmie oraz prawdziwym niedźwiedziom. Na zajęcia czytelnicze zostały zaproszone dzieci ze szkolnej „zerówki”. Zdobyły one nowe wiadomości na temat misiów oraz poznały ciekawy sposób rysowania pluszowego niedźwiadka. Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej były nie tylko dobrą okazją do uzyskania nowych wiadomości i umiejętności przez uczniów, ale czasem miłej zabawy i relaksu.

Alina Borowska