Impreza andrzejkowa w bibliotece

Andrzejki to niezwykły dzień, pełen wróżb, magii, a także świetna okazja do zabawy, spotkania w gronie koleżanek i kolegów, a także – chociaż już coraz rzadziej – do wróżenia.

Dnia 30.11.2021 r. z okazji Andrzejek uczniowie klasy 2 a i 2 b uczestniczyli we wspólnej zabawie w bibliotece szkolnej. Podczas przerw odwiedzali bibliotekę wszyscy ci, którzy chcieli skorzystać z jedynej i niepowtarzalnej szansy dowiedzenia się czegoś o swojej przyszłości. Zgodnie z tradycją, w wigilię imienin Andrzeja, przeprowadza się liczne zabawy mające na celu odkrycie kart przyszłości.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia prezentacji multimedialnej dotyczącej tradycji obrzędu wróżb znanych w Polsce już w okresie odrodzenia. Uczestnicy bawili się symboliką kolorów, przekłuwali serce z imionami „przyszłych mężów”, a losując kartki z rysunkami kwiatów, wróżyli sobie najbliższą przyszłość. Nie zabrakło również wróżby z butów, dzięki której mogliśmy się dowiedzieć, kto z uczestników zabawy najszybciej wejdzie w związek małżeński. Nie zdradzimy, którą naszą uczennicę czeka w najbliższym czasie zamążpójście.

Spotkanie andrzejkowe upłynęło  w miłej atmosferze.  Uczniowie świetnie się bawili. Oczywiście wszyscy pamiętali , że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka. Według staropolskiego przysłowia „Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja”. Taki dzień zdarza się tylko raz w roku. Wszystkim dziękujemy za miłą zabawę:)

Dorota Hapunik