Międzynarodowy Dzień Dziecka z UNICEF

Dzisiaj wspólnie braliśmy udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Dziecka. 20 listopada przypadała kolejna rocznica uchwalenia przez ONZ w 1989 roku bardzo ważnego dokumentu – Konwencji o prawach dziecka, która gwarantuje wszystkim dzieciom na świecie ich prawa.

Na dzisiejszych lekcjach odczytywaliśmy fragmenty Konwencji, graliśmy w quizy o prawach dziecka, braliśmy udział w klasowych debatach i tworzyliśmy wielojęzyczne hasła i transparenty przypominające, że prawa dziecka dotyczą wszystkich dzieci niezależnie od pochodzenia, koloru skóry, płci, języka, wyznania, niepełnosprawności, czy poziomu zamożności.

Jeśli interesuje Was ten temat zachęcamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi przez UNICEF