Zajęcia czytelnicze z cyklu „Uczniowie czytają dzieciom z klasy 0. Czytanie na dywanie ”. Konkurs na „Najpiękniejszą zakładkę do książki”.

Uczniowie czytają dzieci6

Dnia 16.11.2022 r. odbyły się kolejne zajęcia czytelnicze z cyklu „Uczniowie czytają dzieciom z klasy 0. Czytanie na dywanie”. Uczennice z klasy 7 a należące do aktywu bibliotecznego czytały dzieciom z klasy zerowej książkę z serii „Żubr Pompik. Wyprawy” pt. „Skalny labirynt” autorstwa Tomasza Samojlika. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały czytanego tekstu, z zaciekawieniem oglądały ilustracje oraz żywo wypowiadały się na tematy poruszane w książce. Tego samego dnia nastąpiło podsumowanie konkursu plastycznego dla „zerówkowiczów” na wykonanie „Najpiękniejszej zakładki do książki”. Wszystkie dzieci wykonały piękne zakładki. W nagrodę otrzymały zestawy kredek i breloczki. Konkurs odbył się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.1.

Alina Borowska