Wyjazd z projektu Erasmus+ do Turcji

W dniach od 18.09.2022 – 24.09.2022 nasi uczniowie wraz z opiekunami byli w Izmirze (w Turcji). Wyjazd odbył się w ramach unijnego projektu Erasmus + pt. „Jump on board your unprejudiced life”.

Po przybyciu na miejsce była powitalna ceremonia w szkole naszych partnerów i przemowa Dyrektora szkoły. Następnie zajęcia integrujące grupy z poszczególnych państw poprzez warsztaty, pt.: „Energetyczne wibracje” oraz „Tacy sami, a jednak inni”. Przerwy zostały uatrakcyjnione występami tanecznymi uczniów ze szkoły w Turcji oraz koncert szkolnego zespołu muzycznego. Kolejne dni obfitowały w wycieczki krajoznawcze do Cesme, Alcati i Foca.

Dodatkowo wysłuchaliśmy prezentacji multimedialnych poszczególnych uczniów na temat popularnych zawodów w ich krajach.

Na zakończenie była wycieczka z przewodnikiem po Izmirze, gdzie zobaczyliśmy między innymi: Wieżę zegarową, Grand bazar i port. Przy wspólnej kolacji podsumowaliśmy mobilność, dokonaliśmy ewaluacji, a następnie otrzymaliśmy certyfikaty, które potwierdziły nasz pobyt.