Lekcje biblioteczne w klasach 2

Dnia 21.10, 27.10 i 04.11.2022 r. odbyły się zajęcia biblioteczne. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. II A, II B oraz II C. Dzieci obejrzały pomieszczenia biblioteki oraz zbiory wypożyczalni i czytelni. Przypomniały główne zasady obchodzenia się z książkami. Z dużym zainteresowaniem przejrzały kolorowe czasopisma i wysłuchały czytanych fragmentów opowiadań. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną „Krótka historia papieru, czyli jak powstaje papier, a w rezultacie książka”. Z zapałem uczestniczyli w przygotowanych zabawach i konkursach, rozwiązywali zagadki i układali w grupach puzzle. Na zakończenie zajęć wszyscy podopieczni tworzyli prace plastyczną przedstawiającą własną interpretację wyglądu postaci Mola Książkowego.

Dorota Hapunik