X Ogólnopolski Turniej „BASKET CUP” w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Rocznika 2010 i młodsi – PODSUMOWANIE

W dniach 4 – 6.11.2022r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się X Ogólnopolski Turniej „BASKET CUP” w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Rocznika 2010 i młodsi. W turnieju wzięło udział 12 drużyn dziewcząt i chłopców z Ełku, Grodziska Mazowieckiego, Kartuz, Łomży, Mrągowa, Białegostoku i Zambrowa oraz nasze koszykarki i koszykarze „BASKET 47” Białystok, czyli uczniowie z klasy 5B, 6B i 7B (z rocznika 2010) trenowani przez p. Piotra Podleśnego, p. Katarzynę Wensławp. Marcina Puciłowskiego.

Przez trzy dni 137 zawodniczek i zawodników rozegrało 30 meczy systemem każdy z każdym. W niedzielę 6.11.2022r. o godz. 13.30 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i koszulki. Pierwsze trzy zespoły – medale. Nagrody indywidualne – statuetki – otrzymali najlepsi zawodnicy z każdego zespołu, pierwsza i druga piątka turnieju, wyróżnieni przez trenerów oraz najlepsi: rozgrywający, obrońca i MVP. Wyróżnione zawodniczki i zawodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez p. Karola Burę z firmy „Ergo Transport i Handel Karol Bura”.

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom i innym członkom rodzin za wspieranie młodych zawodników i kibicowanie!

WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT:

 1. UKS BAT Kartuzy
 2. UKS BASKET 47 Białystok
 3. UKS NENUFAR 5 Ełk
 4. KS AS Mrągowo
 5. SKS WILKI Ełk
 6. ORKAN Zambrów

Wyróżniona przez trenerów:

UKS BASKET 47 Białystok – Wiktoria Drozd

Najlepsza zawodniczka w zespole:

UKS BASKET 47 Białystok – Zuzanna Huryn

Pierwsza piątka turnieju:

 1. UKS BASKET 47 Białystok – Nikola Sieńkowska
 2. UKS BASKET 47 Białystok – Khava Usupkhadzieva

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

Najlepsza rozgrywająca turnieju: Wiktoria Onacik – UKS BASKET 47 Białystok

WYNIKI KOŃCOWE CHŁOPCÓW:

 1. KS AS Mrągowo
 2. UKS NENUFAR 5 Ełk
 3. UKS BASKET 47 Białystok
 4. UKS ŁOMŻYCZKA 10 Łomża
 5. GKK Grodzisk Mazowiecki
 6. SKS WILKI Ełk

Wyróżniony przez trenerów:

UKS BASKET 47 Białystok – Szymon Rutkowski

Najlepszy zawodnik w zespole:

UKS BASKET 47 Białystok – Filip Nojszewski

Druga piątka turnieju:

UKS BASKET 47 Białystok – Krzysztof Jakowiak

Pierwsza piątka turnieju:

UKS BASKET 47 Białystok – Bartek Skrodzki

WYRÓŻNIENIA INDYWIDUALNE:

Najlepszy obrońca turnieju: Michał Pajdowski – UKS BASKET 47 Białystok