X Ogólnopolski Turniej „BASKET CUP” w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Rocznika 2010 i młodsi – PODSUMOWANIE

W dniach 4 – 6.11.2022r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku odbył się X Ogólnopolski Turniej „BASKET CUP” w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Rocznika 2010 i młodsi. W turnieju wzięło udział 12 drużyn dziewcząt i chłopców z Ełku, Grodziska Mazowieckiego, Kartuz, Łomży, Mrągowa, Białegostoku i Zambrowa oraz nasze koszykarki i koszykarze „BASKET 47” Białystok, czyli uczniowie z klasy 5B, 6B i 7B (z rocznika 2010) trenowani przez p. Piotra Podleśnego, p. Katarzynę Wensławp. Marcina Puciłowskiego.

Przez trzy dni 137 zawodniczek i zawodników rozegrało 30 meczy systemem każdy z każdym. W niedzielę 6.11.2022r. o godz. 13.30 odbyło się uroczyste zakończenie turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i koszulki. Pierwsze trzy zespoły – medale. Nagrody indywidualne – statuetki – otrzymali najlepsi zawodnicy z każdego zespołu, pierwsza i druga piątka turnieju, wyróżnieni przez trenerów oraz najlepsi: rozgrywający, obrońca i MVP. Wyróżnione zawodniczki i zawodnicy otrzymali również nagrody rzeczowe ufundowane przez p. Karola Burę z firmy „Ergo Transport i Handel Karol Bura”.

DZIĘKUJEMY wszystkim uczniom, fanom młodzieżowej koszykówki, a przede wszystkim rodzicom i innym członkom rodzin za wspieranie młodych zawodników i kibicowanie!

WYNIKI KOŃCOWE DZIEWCZĄT:

1. UKS BAT Kartuzy
  2. UKS BASKET 47 Białystok
  3. UKS NENUFAR 5 Ełk
  4. KS AS Mrągowo
  5. SKS WILKI Ełk
  6. ORKAN Zambrów

Wyróżniona przez trenerów:

UKS BASKET 47 Białystok – Wiktoria Drozd

Najlepsza zawodniczka w zespole:

UKS BASKET 47 Białystok – Zuzanna Huryn

Pierwsza piątka turnieju: