Bajki oraz baśnie zarówno te czytane jak i oglądane odgrywają ważną rolę w życiu każdego dziecka. Dlatego bajkowi bohaterowie także doczekali się swojego święta…

W tym roku Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypadł w sobotę, dlatego postanowiliśmy uczcić to święto już w piątek 4.11.2022 r. w bibliotece szkolnej. Najpierw graliśmy w baśniowe bingo z klasą 3 a. Dzieci tego dnia przebrały się za swoje ulubione postacie z bajek. Jak się okazało, podopieczni uwielbiają bajki i doskonale znają przygody różnych bohaterów książkowych. Przeprowadziliśmy rozmowy na temat ulubionej literatury, a chętni czytali fragmenty ulubionych książek, które przynieśli z domu. Następnie uczniowie rozwiązywali  zagadki i uczestniczyli w zabawie ruchowej, podczas której wcielali się w postacie z bajek np.: (Czerwony Kapturek, Wilk, Śpiąca Królewna i Macocha). Potem uczniowie układali puzzle z postaciami z bajek. Na koniec dzieci miały za zadanie przesiać fasolę od grochu co pomogło im zrozumieć sytuację Kopciuszka. Na zajęciach było baśniowo i kolorowo.

Dorota Hapunik