„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w klasie 3 c

„Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek” w klasie 3 c

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada, w rocznicę urodzin Walta Disneya.

Dnia 4.11.2022 r. z tej okazji w bibliotece szkolnej gościła klasa 3c. Uczniowie oglądali nietypowe książki dźwiękowe i obrazkowe. Następnie uczniowie opowiedzieli o swoich ulubionych postaciach z bajek. Wszyscy wykazali się wiedzą i zamiłowaniem do bajek odgadując zagadki obrazkowe, słowne, muzyczne i kalambury – wszystko związane z bajkami! Chętni uczniowie mogli przeczytać swoje ulubionej fragmenty książek. Na koniec dzieci wcieliły się w postać Kopciuszka, musząc przesiać fasolę od grochu. Dzięki temu, mogły lepiej wczuć się w sytuację tej bohaterki.

 Dziękuję całej klasie za wizytę i gorąco zapraszam do biblioteki szkolnej!

Dorota Hapunik