III Międzynarodowa edycja VII Ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”

We środę 26 października 2022r. społeczność naszej szkoły wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska Czyta Dzieciom.

Wszyscy uczestnicy spotkali się o godz. 13.30 na korytarzu I pietra. Zebranych powitały panie wicedyrektor: Beata Krzemińska i Justyna Mnich. Pani Alina Borowska przedstawiła cele akcji.

Uczniowie klas II-VI przynieśli swoje ulubione książki, czasopisma i oddali się czytaniu. Niektórzy uczniowie przebrali się za ulubionych bohaterów książkowych. Inicjatywa była znakomitą okazją, aby uczestnicy docenili wartość czytania. Poprzez udział w akcji udowodniliśmy, że lubimy czytać, czytanie jest przepiękną przygodą, może być zabawą i sprawiać przyjemność. Chwile z książką zostały uwiecznione na zdjęciach.

Serdecznie dziękujemy p. Łukaszowi Komosie Chwilołapacz za wykonanie profesjonalnych zdjęć z przebiegu akcji.