„Wchodzimy w świat książki”-lekcja biblioteczna uczniów kl. 0; NPRCZ 2.0

W dn. 4.10.2022 r. uczniowie klasy 0 uczestniczyli w lekcji bibliotecznej pt. „Wchodzimy w świat książki”. Dzieci obejrzały pomieszczenia biblioteki oraz najciekawsze zbiory wypożyczalni i czytelni. Poznały główne zasady poszanowania książek. Dowiedziały się do czego służy zakładka i jakie ma formy. Z dużym zainteresowaniem korzystały z książek „niespodzianek” znajdujących się w księgozbiorze podręcznym oraz obejrzały wydawnictwa prezentowane na wystawie „4 października Światowy Dzień Zwierząt” w wypożyczalni. W tym dniu został ogłoszony konkurs plastyczny dla „zerówkowiczów” na wykonanie „Najpiękniejszej zakładki do książki”. Zajęcia odbyły się w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2022 Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.1.

Alina Borowska