ZAPRASZAMY DO GŁOSOWANIA W BUDŻECIE OBYWATELSKIM

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie zachęcamy do oddawania głosów na nasze projekty w głosowaniu z Budżetu Obywatelskiego Białystok 2023.

Projekty Szkoły Podstawowej nr 47 im. Jana Klemensa Branickiego w Białymstoku

O056- „Komfortowo dzieciom SP47” Projekt zakłada modernizację przestrzeni szkolnej oraz wokół niej. Zmiany będą obejmowały:
– rozbudowę placu zabaw w tym: huśtawki, bocianie gniazdo oraz tyrolka,
– zakup nowoczesnych siedzisk oraz stolików na korytarze szkolne,
– strefa relaksu dla dzieci na łączniku szkolnym,
– montaż ścieżki dydaktyczno-sensorycznej na podwórku,
– tablice edukacyjne podwórkowe,
– gry i łamigłówki podłogowe i ścienne,
– budowę altany ogrodowej,
– nowe myszki oraz klawiatury w pracowniach informatycznych,
– przebudowę parkingu,
– monitor interaktywny dzieciom na korytarzu szkolnym,
– lustra w łazienkach uczniowskich,

O057 – „Aktywna Biblioteka w SP47”

Projekt zakłada remont czytelni w tym: zakup foteli, kanapy, stolików oraz komputerów.
Dodatkowo zostaną zakupione ciekawe gry planszowe, komputerowe oraz literatura poświęcona grom komputerowym.
Ponadto w czytelni będzie funkcjonował „Klub gracza”, gdzie uczniowie będą uczyli się grać
w zakupione gry oraz edukować młodszych uczniów w zakresie aktywnego spędzania czasu wolnego
z planszówkami.

O041 – „Czas dla mam i nie tylko”

Projekt zakłada organizację zajęć technicznych dla kobiet w każdym wieku m.in. warsztaty plastyczne, florystyczne, modowe, makijażowe oraz zajęcia fitness. Równolegle z powyższymi zajęciami będą prowadzone zajęcia dla dzieci: plastyczne, muzyczne i sportowe. Spotkania będą odbywały się w Centrum Aktywności Wielopokoleniowej przy SP 47.